Jeśli do jednego zdjęcia można ustawić dwa różne ALTy, to proszę tutaj dodać: Gwarancja na zabiegi laserowej korekcji wzroku

Gwarancja na zabiegi laserowej korekcji wzroku

Ostatnio firmy wykonujące zabiegi chirurgii laserowej prześcigają się w dawaniu gwarancji na zabiegi laserowej korekcji wzroku. Takie działanie uznajemy za nieetyczne, ponieważ gwarancją można objąć produkty czy pewne usługi, ale nie zabiegi medyczne. 

Proszę sobie wyobrazić pacjenta, który złamał rękę, a chirurg składający ją mówi: “daję panu gwarancję na 5 lat”.  Czy to znaczy, że za 5 lat ta ręka sama z siebie się złamie lub co najmniej istnieje wysokie ryzyko, że do tego dojdzie? Kolejna przykładowa sytuacja: chirurg przeszczepiający nerkę mówi: “daję gwarancję na 6 lat”. Czy to znaczy, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że za 6 lat ta nerka przestanie działać?

Takich przykładów można mnożyć setki. Jest to – pomijając stronę humanitarną – po prostu absurdalne. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowa się organizm (tkanki, komórki) człowieka za kilka lub kilkanaście lat. Podczas planowania oraz wykonywania zabiegu liczy się etyka, wiedza, doświadczenie i sumienność personelu.

Jeżeli w dowolnej dziedzinie medycyny dojdzie do sytuacji, że trzeba coś poprawić lub skorygować, to należy to wykonać zawsze, jeżeli taka możliwość istnieje.Kliniki, które oferują gwarancję na zabiegi laserowej korekcji wzroku czy jakiekolwiek inne zabiegi okulistyczne, kierują się przede wszystkim błędnie pojętym marketingiem a nie dobrem pacjenta. Czy istnieją jakieś podstawy do tego, by zabieg był objęty gwarancją wynoszącą 5, 10 lub więcej lat? Jednoznacznie trzeba podkreślić, że nie istnieje metoda, która pozwala ustalić jakiekolwiek parametry gwarancji na zabieg medyczny. Wybierając klinikę rekomendujemy opierać się na wiedzy, doświadczeniu, oraz umiejętnościach lekarzy a nie na przekazie marketingowym.

Te osoby już nam zaufały

 • Urszula Radwanska, tenisistka

  Składam podziękowania Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc okulistyczną, która pozwoliła mi grać w tenisa bez okularów i soczewek.

  Urszula Radwańska

 • Kamil Majchrzak, tenisista

  Nareszcie widzę na korcie bez korekcji. Voigt Klinika Oka zlikwidowała moją wadę wzroku w 24 godziny. Niesamowite!!!!

  Kamil Majchrzak

  Czołowy tenisista polski, w pierwszej setce światowej

 • Stanisław Karpiel Bułecka, wokalista zespołu Future Folk

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc dla moich oczu. Powodzenia w nowej klinice.

  Stanisław Karpiel-Bułecka

 • Snowboardzistka Weronika Biela ze specjalistą optometrystą Piotrem Voigtem

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za uratowanie mojego wzroku i tym samym za umożliwienie mi kontynuowania kariery sportowej i udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChangu w 2018 roku.

  Weronika Biela

 • Jerzy Janowicz i Marta Domachowska, tenisiści

  Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Voigta za perfekcyjne wykonanie korekcji naszych wad wzroku. Życzymy pomyślności w nowej klinice.

  Jerzy Janowicz i Marta Domachowska

 • Wojciech Chmielewski

  Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą wizyte w Waszej klinice, szczególnie za miłą atmosferę, szybkość wizyty, a przede wszystkim za profesjonalizm.

  Wojciech Chmielewski

 • Wszystko przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze. Zabieg odbył się w komfortowych warunkach, przy muzyce i rozmowie z zespołem. Wszystko zostało przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem.

  Natan Węgrzycki Szymczyk