Menu Zamknij

Strona główna  /  Usługi  /   Metoda PresbyMAX®

Metoda PresbyMAX®

Poznaj tę metodę korekcji starczowzroczności (prezbiopii).

Korekcja wzorku PresbyMAX

PresbyMAX®, czyli bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki, to innowacyjna metoda korekcji prezbiopii przeznaczona dla osób „po czterdziestce”. PresbyMAX® pozwala na takie wymodelowanie rogówki, aby umożliwić dobre widzenie z bliska i z daleka bez konieczności używania okularów.

Zabieg polega na wielokrzywiznowym modelowaniu powierzchni rogówki laserem excimerowym AMARIS® 1050RS, gdzie algorytm pracy lasera jest odwzorowaniem algorytmów załamania światła. Uzyskana w ten sposób nowa krzywizna rogówki pozwala pacjentowi na wyraźne widzenie z różnych odległości.

Na czym polega zabieg metodą PresbyMAX®?

PresbyMAX® jest procedurą, w której wada wzroku na obu oczach jest korygowana do zera. Oko dominujące jest bardziej przeznaczone do patrzenia w dal, a oko niedominujące do patrzenia w bliż – mimo wszystko pacjent powinien patrzeć i postrzegać świat obojgiem oczu, czego skutkiem będzie osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Dodatek do bliży stanowi pewna asferyczność pozostawiona na rogówce, dzięki której pacjenci mają możliwość ostrego widzenia np. telefonu komórkowego, menu w restauracji, czytania gazety lub książki itp.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż w warunkach słabszego oświetlenia źrenice rozszerzają się, a peryferyjne części rogówki umożliwiają jeszcze lepsze postrzeganie dali.

Zabieg metodą PresbyMax® jest wykonywany na obu oczach tego samego dnia, a poprawa widzenia z bliska następuje już kilka do kilkunastu godzin po zabiegu.

Pełen komfort widzenia osiągany jest po procesie neuroadaptacji, którego czas trwania jest indywidualny dla każdego pacjenta, a z reguły trwa kilka tygodni.

PresbyMax® – przeciwwskazania do zabiegu

 

Nie każdy pacjent cierpiący na starczowzroczność kwalifikuje się do laserowej korekcji prezbiopii. Przeciwwskazania do zabiegu to m.in. jaskra, zaćma, choroby metaboliczne, endokrynologiczne i immunologiczne, rozrusznik serca, zmiany rogówki (np. stożek rogówki, blizny rogówki, stany zapalne i dystrofia), zespół suchego oka i zmiany zapalne oczu. W Voigt Klinika Oka w Krakowie decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz na podstawie badań okulistycznych oraz wywiadu z pacjentem.