Zabieg laserowej korekcji starczowzroczności metodą PresbyMax

Metoda PresbyMax®

PresbyMAX®, czyli bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki, to innowacyjna metoda korekcji prezbiopii przeznaczona dla osób „po czterdziestce”. PresbyMAX® pozwala na takie wymodelowanie rogówki, aby umożliwić dobre widzenie z bliska i z daleka bez konieczności używania okularów.

Na czym polega zabieg metodą PresbyMax®

Zabieg polega na wielokrzywiznowym modelowaniu powierzchni rogówki laserem excimerowym AMARIS® 1050RS, gdzie algorytm pracy lasera jest odwzorowaniem algorytmów załamania światła. Uzyskana w ten sposób nowa krzywizna rogówki pozwala pacjentowi na wyraźne widzenie z różnych odległości.

PresbyMAX® jest procedurą, w której wada wzroku na obu oczach jest korygowana do zera. Idea tego zabiegu jest taka, aby nie porównywać jednego oka z drugim. Oko dominujące jest bardziej przeznaczone do patrzenia w dal, a oko niedominujące do patrzenia w bliż – mimo wszystko pacjent powinien patrzeć i postrzegać świat obojgiem oczu, czego skutkiem będzie osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Dodatek do bliży stanowi pewna asferyczność pozostawiona na rogówce, dzięki której pacjenci mają możliwość ostrego widzenia np. telefonu komórkowego, menu w restauracji, czytania gazety lub książki itp. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w warunkach słabszego oświetlenia źrenice rozszerzają się, a peryferyjne części rogówki umożliwiają jeszcze lepsze postrzeganie dali.

Zabieg metodą PresbyMax® jest wykonywany na obu oczach tego samego dnia, a poprawa widzenia z bliska następuje już kilka do kilkunastu minut po zabiegu.

PresbyMax® – przeciwwskazania do zabiegu

Nie każdy pacjent cierpiący na starczowzroczność kwalifikuje się do laserowej korekcji prezbiopii. Przeciwwskazania do zabiegu to m.in. jaskra, zaćma, choroby metaboliczne, endokrynologiczne i immunologiczne, rozrusznik serca, zmiany rogówki (np. stożek rogówki, blizny rogówki, stany zapalne i dystrofia), zespół suchego oka i zmiany zapalne oczu. W Voigt Klinika Oka w Krakowie decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz na podstawie badań okulistycznych oraz wywiadu z pacjentem.

Przeczytaj także:

 • Metoda FEMTOLASIK - laserowa korekcja wzroku z użyciem lasera femtosekundowego i excimerowego

  Metoda FEMTOLASIK - wskazania do zabiegu, etapy korekcji, zalecenia dla pacjentów, zalety metody

  Metoda Femtolasik

  Metoda FEMTOLASIK - laserowa korekcja wzroku z użyciem lasera femtosekundowego i excimerowego
 • Zabieg laserowej korekcji uszkodzeń rogówki metodą PTK

  Możliwości laserowej korekcji uszkodzeń rogówki metodą PTK - wskazania i przebieg zabiegu

  Metoda PTK

  Zabieg laserowej korekcji uszkodzeń rogówki metodą PTK
 • Zespół Voigt Klinika Oka w trakcie zabiegu laserowej korekcji wzroku

  Autorska metoda VLasik - zakres korekcji, wskazania do zabiegu

  Metoda VLasik

  Zespół Voigt Klinika Oka w trakcie zabiegu laserowej korekcji wzroku

Te osoby już nam zaufały

 • Urszula Radwanska, tenisistka

  Składam podziękowania Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc okulistyczną, która pozwoliła mi grać w tenisa bez okularów i soczewek.

  Urszula Radwańska

 • Kamil Majchrzak, tenisista

  Nareszcie widzę na korcie bez korekcji. Voigt Klinika Oka zlikwidowała moją wadę wzroku w 24 godziny. Niesamowite!!!!

  Kamil Majchrzak

  Czołowy tenisista polski, w pierwszej setce światowej

 • Stanisław Karpiel Bułecka, wokalista zespołu Future Folk

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc dla moich oczu. Powodzenia w nowej klinice.

  Stanisław Karpiel-Bułecka

 • Snowboardzistka Weronika Biela ze specjalistą optometrystą Piotrem Voigtem

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za uratowanie mojego wzroku i tym samym za umożliwienie mi kontynuowania kariery sportowej i udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChangu w 2018 roku.

  Weronika Biela

 • Jerzy Janowicz i Marta Domachowska, tenisiści

  Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Voigta za perfekcyjne wykonanie korekcji naszych wad wzroku. Życzymy pomyślności w nowej klinice.

  Jerzy Janowicz i Marta Domachowska

 • Wojciech Chmielewski

  Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą wizyte w Waszej klinice, szczególnie za miłą atmosferę, szybkość wizyty, a przede wszystkim za profesjonalizm.

  Wojciech Chmielewski

 • Wszystko przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze. Zabieg odbył się w komfortowych warunkach, przy muzyce i rozmowie z zespołem. Wszystko zostało przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem.

  Natan Węgrzycki Szymczyk