Drzwi do pomieszczenia przygotowawczego Centrum Badań Klinicznych Voigt Klinika Oka

Pozostałe zabiegi

Usuwanie ciała obcego z oka

Ciało obce w oku to najczęściej drobinka różnego pochodzenia, która dostała się do oka i  drażni spojówkę powodując ból i łzawienie. W większości przypadków, aby ją usunąć, wystarczą domowe zabiegi – wypłukanie spojówki okolicy oka. Jeżeli jednak ciało obce dostanie się pod powiekę górną, trzeba ją odwinąć i usunąć drobnym narzędziem. Najlepiej  powinien zrobić  to lekarz specjalista w powiększeniu lampy szczelinowej, gdyż drobinki te nie są najczęściej widoczne gołym okiem. 

Gdy ciało obce wpadnie do oka pod dużym ciśnieniem – np. opiłek żelaza przy szlifowaniu metalu, najczęściej wbija się ono w powierzchnię rogówki. Aby je usunąć, niezbędna jest pomoc okulisty, który w powiększeniu lampy szczelinowej, w znieczuleniu miejscowym specjalnym narzędziem usuwa je z rogówki.

Czasem stan zapalny lub powierzchowny uraz oka imituje uczucie ciała obcego w oku, lekarz okulista w badaniu w lampie szczelinowej weryfikuje rozpoznanie.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG I ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Te osoby już nam zaufały

 • Urszula Radwanska, tenisistka

  Składam podziękowania Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc okulistyczną, która pozwoliła mi grać w tenisa bez okularów i soczewek.

  Urszula Radwańska

 • Kamil Majchrzak, tenisista

  Nareszcie widzę na korcie bez korekcji. Voigt Klinika Oka zlikwidowała moją wadę wzroku w 24 godziny. Niesamowite!!!!

  Kamil Majchrzak

  Czołowy tenisista polski, w pierwszej setce światowej

 • Stanisław Karpiel Bułecka, wokalista zespołu Future Folk

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc dla moich oczu. Powodzenia w nowej klinice.

  Stanisław Karpiel-Bułecka

 • Snowboardzistka Weronika Biela ze specjalistą optometrystą Piotrem Voigtem

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za uratowanie mojego wzroku i tym samym za umożliwienie mi kontynuowania kariery sportowej i udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChangu w 2018 roku.

  Weronika Biela

 • Jerzy Janowicz i Marta Domachowska, tenisiści

  Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Voigta za perfekcyjne wykonanie korekcji naszych wad wzroku. Życzymy pomyślności w nowej klinice.

  Jerzy Janowicz i Marta Domachowska

 • Wojciech Chmielewski

  Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą wizyte w Waszej klinice, szczególnie za miłą atmosferę, szybkość wizyty, a przede wszystkim za profesjonalizm.

  Wojciech Chmielewski

 • Wszystko przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze. Zabieg odbył się w komfortowych warunkach, przy muzyce i rozmowie z zespołem. Wszystko zostało przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem.

  Natan Węgrzycki Szymczyk