Menu Zamknij

Strona główna  /  Usługi  /   Badania okulistyczne

Badania okulistyczne

Zobacz, jakie badania wykonujemy w naszej klinice i kiedy warto je wykonać.

badania okulistyczne Kraków

Kłopoty ze wzrokiem, pieczenie i łzawienie oczu, ich zaczerwienienie – to w większości przypadków objawy, z którymi pacjenci zgłaszają się do okulisty. Natomiast na podstawowe badanie wzroku należy zgłaszać się regularnie! Może to uchronić nas przed naprawdę poważnymi problemami.

Oczy zazwyczaj nie bolą, więc wielokrotnie zwleka się z wizytą, aż do momentu, gdy dolegliwości mocno utrudniają życie. Jednak osoby między 18. a 40. rokiem życia powinny kontrolnie zgłaszać się na badanie okulistyczne mniej więcej co dwa lata. Po ukończeniu 40. roku życia do lekarza warto wybierać się co rok – z wiekiem rośnie bowiem ryzyko występowania m.in. zaćmy i jaskry. Zgodnie z zaleceniami do okulisty muszą oczywiście zgłaszać się osoby z już zdiagnozowanymi chorobami i wadami wzroku, noszące okulary lub soczewki kontaktowe.

Dlaczego oczy warto badać regularnie?

  • Można wcześnie wykryć problemy ze wzrokiem: Regularne badania okulistyczne mogą pomóc w wykrywaniu wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Dzięki temu możliwe jest skorygowanie tych wad za pomocą okularów, soczewek kontaktowych czy laserowej korekcji wzroku.
  • Można wcześnie zdiagnozować choroby oczu: Regularne badania okulistyczne umożliwiają wczesne wykrywanie chorób oczu, takich jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), choroby siatkówki czy suchego oka. Wczesne rozpoznanie tych schorzeń zwiększa szanse na skuteczne leczenie i zachowanie dobrego wzroku.
  • Można kontrolować przebieg zdiagnozowanych schorzeń: Jeśli masz już zdiagnozowaną chorobę oczu, regularne badania okulistyczne pozwalają monitorować ich postęp i skuteczność leczenia. Dzięki temu można wprowadzać odpowiednie korekty dążyć do jak najlepszych efektów terapii i unikać powikłań.

Badania okulistyczne w Voigt Klinika Oka Kraków

Współczesna okulistyka dysponuje naprawdę wieloma metodami diagnostyki chorób i wad wzroku. Co ważne, w zdecydowanej większości przypadków są to badania nieinwazyjne, bezbolesne i krótkotrwałe.

W Voigt Klinika Oka nasi pacjenci mogą na miejscu wykonać standardowe badanie okulistyczne. Badania przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu przez doświadczonych specjalistów. Pozwól nam zadbać o swoje oczy!

W naszej klinice na badania okulistyczne przyjmujemy pacjentów powyżej 12 roku życia. 

Badania, które wykonujemy w naszej klinice:

  • badanie OCT oka,
  • badanie ostrości wzroku do dali,
  • badanie ostrości wzroku do bliży,
  • badanie w lampie szczelinowej (biomikroskopia),
  • pomiar ciśnienia w oku,
  • pole widzenia,
  • mapa rogówki.

Jesteś zainteresowany badaniami okulistycznymi?

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Voigt to doświadczenie

Ponad 120 lat doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie.

Eksperckie treści na naszym blogu

23 lipca, 2024

Odkryj przyczyny powstawania mętów w oku i dowiedz się, jak sobie z nimi radzić

Czytaj

15 lipca, 2024

 Co to jest światłowstręt?

Czytaj

5 lipca, 2024

Anizokoria: Wszystko, co musisz wiedzieć

Czytaj