Mężczyzna z nałożonymi okulistycznymi okularami probierczymi

Leczenie stożka rogówki (keratoconus)

Stożek rogówki, jako zjawisko biomechaniczne rogówki, fascynował nas od wielu lat. Zdobyte przez nas doświadczenia przekładają się na olbrzymią skuteczność wykonywanych zabiegów i tworzenie innowacyjnych rozwiązań na skalę międzynarodową.

Wykonujemy nie tylko wszczepianie pierścieni śródrogówkowych oraz crosslinking (ze ściąganiem nabłonka lub bez), ale także stosujemy innowacyjną procedurę Topoguided (modelowanie rogówki).

CROSS-LINKING

Jest to zabieg przede wszystkim zabezpieczający rogówkę przed postępowaniem stożka. Wykonuje się go przeznabłonkowo za pomocą promieni światła UV. Stosowana ryboflawina ma na celu ochronę poszczególnych struktur oka przed nadmiernym promieniowaniem.

Zabieg ten polega na wzmocnieniu wiązań kolagenowych w rogówce i tzw. postarzaniu rogówki, która w rezultacie staje się bardziej sztywna. Po CLX nie ma możliwości dalszego wypiętrzania się rogówki, ponieważ zostaje ona w pełni zabezpieczona. Zabieg jest bezbolesny, a po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować i wrócić do codziennych zajęć. Procedura ta jest zazwyczaj stosowana w pierwszej fazie zaawansowania stożka.

Obecnie w naszej klinice prowadzimy działania mające na celu znaczne ulepszenie tej metody walki ze stożkiem rogówki.

WSZCZEPIENIE PIERŚCIENIA INTACS

Zabieg mający na celu wyrównanie powierzchni rogówki, a co za tym idzie poprawę widzenia. Polega na chirurgicznym wprowadzeniu pierścienia Intacs we wcześniej utworzony tunel za pomocą lasera femtosekundowego. Pierścień jest wykonany z tworzywa PMMA i jest w pełni bezpieczny dla oka. Stożek jest zazwyczaj umiejscowiony w dolnej części rogówki z powodu grawitacji (stożka), umieszczony w odpowiednim miejscu pierścień ma zadanie mechanicznie „przepchnąć” stożek ku górze, co spowoduje spore wyrównanie powierzchni rogówki. Ten etap (przesuwania) trwa ok pół roku, czyli w tym czasie pacjent naprzemiennie może odczuwać polepszenie się i pogorszenie widzenia, aż rogówka uzyska odpowiedni kształt. Jest to nowatorska metoda opracowana pod kierownictwem Piotr Voigt. Zabieg ten jest bezbolesny i trwa ok 20 minut, a po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować. Procedura ta jest zazwyczaj ratunkiem przed przeszczepem rogówki i alternatywą na lepsze widzenie. Intacs zostaje w oku pacjenta z reguły do końca życia i jest również zabezpieczeniem przed postępem choroby. Wszczepienie pierścienia Intacs stosuje się w trzeciej fazie zaawansowania stożka. Czwarta faza prowadzi do przeszczepu.

TOPOGUIDED + CROSS-LINKING

Zabieg składa się z dwóch postępujących po sobie procedur.

Pierwszą procedurą jest Topoguided. Polega na indywidualnym działaniu lasera w każdym punkcie na rogówce w celu wyrównania jej powierzchni. W przypadku stożka rogówki topoguided wykonuje się po uprzednim usunięciu nabłonka. Nabłonek jest usuwany laserem excimerowym (metoda trans-PRK) co powoduje, że krawędzie rogówki nie są „poszarpane” tak jak w przypadku zabiegów z użyciem tzw. „hokejki” (PRK) czy inną formą PRK jaką jest zastosowanie „hokejki” z plastikową nakładką czyli EBK. Pozwala to na odbudowę nabłonka w taki sposób, że nabłonek regularnie pokrywa rogówkę tworząc idealnie gładką powierzchnię. Procedura ta jest wykonywana za pomocą jednego lasera i jest ona w pełni bezpieczna dla pacjenta.

Kolejną procedurą jest cross-linking (po abrazji nabłonka), który ma na celu wzmocnienie wiązań kolagenowych rogówki i zahamowanie postępu stożka. Różnica miedzy zabiegiem w tym przypadku promienie UV wnikają w głębsze warstwy rogówki, czego efektem jest zwiększenie obszaru wzmocnienia włókien kolagenowych.  Procedura topoguided ma na celu między innymi poprawę widzenia, dzięki wyrównaniu powierzchni rogówki, jak również daje możliwość późniejszego doboru korekcji okularowej czy korekcji za pomocą soczewek miękkich.

Po pół roku od zabiegu pacjent może również wykonać laserową korekcję wady refrakcji metodą powierzchniową i całkowicie pozbyć się okularów czy soczewek. Sam zabieg jest bezbolesny, natomiast po zabiegu oko boli przez ok. 2-3 dni, co jest naturalne przy odbudowie nabłonka. Po kilku dniach widzenie z czasem się poprawia a ostrość wzroku może nawet osiągnąć 100%. Zabieg ten jest stosowany w szczególności w drugiej fazie zaawansowania stożka.

Oferujemy Państwu

 • Zahamowanie rozwoju stożka rogówki
 • Możliwość poprawy widzenia
 • Bezpłatna opieka przez 6 miesięcy od zabiegu
 • Ogromne doświadczenie w projektowaniu i przeprowadzaniu zabiegów
Baner o treści: Voigt Klinika Oka Cross-linking Zapraszamy na stronę www.voigtklinikaoka.pl

Przeczytaj także

 • Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt

  Po czym rozpoznać stożek rogówki, jakie badania prowadzą do diagnozy i jakie są możliwe sposoby niwelacji skutków schorzenia.

  Stożek rogówki – leczenie, zabieg i często zadawane pytania

  Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt

  Stożek rogówki to choroba, która powoduje zmianę kształtu rogówki – z kulistego na stożkowaty. Zdrowa rogówka ma charakterystyczny kształt kuli i jest osłoną gałki ocznej. W przebiegu stożka rogówki jej środek staje się cieńszy, a działanie ciśnienia wewnątrzgałkowego uwypukla rogówkę.

 • Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt widziana przez bulaj w drzwiach

  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi cenami. Kontakt telefoniczny pozwoli na przedstawienie wszystkich szczegółów cennika.

  Cennik

  Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt widziana przez bulaj w drzwiach

Te osoby już nam zaufały

 • Urszula Radwanska, tenisistka

  Składam podziękowania Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc okulistyczną, która pozwoliła mi grać w tenisa bez okularów i soczewek.

  Urszula Radwańska

 • Kamil Majchrzak, tenisista

  Nareszcie widzę na korcie bez korekcji. Voigt Klinika Oka zlikwidowała moją wadę wzroku w 24 godziny. Niesamowite!!!!

  Kamil Majchrzak

  Czołowy tenisista polski, w pierwszej setce światowej

 • Stanisław Karpiel Bułecka, wokalista zespołu Future Folk

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc dla moich oczu. Powodzenia w nowej klinice.

  Stanisław Karpiel-Bułecka

 • Snowboardzistka Weronika Biela ze specjalistą optometrystą Piotrem Voigtem

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za uratowanie mojego wzroku i tym samym za umożliwienie mi kontynuowania kariery sportowej i udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChangu w 2018 roku.

  Weronika Biela

 • Jerzy Janowicz i Marta Domachowska, tenisiści

  Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Voigta za perfekcyjne wykonanie korekcji naszych wad wzroku. Życzymy pomyślności w nowej klinice.

  Jerzy Janowicz i Marta Domachowska

 • Wojciech Chmielewski

  Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą wizyte w Waszej klinice, szczególnie za miłą atmosferę, szybkość wizyty, a przede wszystkim za profesjonalizm.

  Wojciech Chmielewski