Okulary starszej osoby w rogowej oprawie

Korekcja starczowzroczności

PresbyMAX® – innowacyjna procedura przeznaczona dla osób „po czterdziestce”. PresbyMAX® pozwala na takie wymodelowanie rogówki, aby umożliwić dobre widzenie z bliska i z daleka bez konieczności używania okularów.

Jeszcze zaledwie kilka lat temu w celu osiągnięcia pełnego rezultatu w widzeniu dali i bliży stosowano monowizję, która polegała na pozostawieniu na jednym oku niewielkiego „minusa” co miało pomóc w percepcji obiektów widzianych z bliska. Metoda ta jednak ograniczała widzenie pośrednie oraz powodowała zaburzenie widzenia przestrzennego.

PresbyMAX® jest procedurą, w której wada wzroku na obu oczach jest korygowana do zera. Dodatek do bliży stanowi pewna asferyczność pozostawiona na rogówce, dzięki której pacjenci mają możliwość ostrego widzenia bliży, np. telefon komórkowy, menu w restauracji, gazetę, książkę itp. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w warunkach słabszego oświetlenia źrenice rozszerzają się, a peryferyjne części rogówki umożliwiają jeszcze lepsze postrzeganie dali.

Idea tego zabiegu jest taka, aby nie porównywać jednego oka z drugim. Oko dominujące jest bardziej przeznaczone do patrzenia w dal, a oko niedominujące do patrzenia w bliż – mimo wszystko pacjent powinien patrzeć i postrzegać świat obojgiem oczu, czego skutkiem będzie osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Para seniorów trzyma się za ręce

Przeczytaj również:

 • Kolorowy magazyn widziany wyraźnie przez okulary

  Oferta

  Metody laserowej korekcji wzroku

  Kolorowy magazyn widziany wyraźnie przez okulary

  Lata doświadczeń z laserami okulistycznymi dla ośrodków o wysokiej referencyjności pozwoliły nam opracować skuteczne i innowacyjne strategie korygowania wad wzroku, nawet tych dużych.

 • Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt widziana przez bulaj w drzwiach

  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi cenami. Kontakt telefoniczny pozwoli na przedstawienie wszystkich szczegółów cennika.

  Cennik

  Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt widziana przez bulaj w drzwiach
 • Uśmiechnięta starsza kobieta w okularach

  Oferta

  Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD)

  Uśmiechnięta starsza kobieta w okularach

  Posiadamy długie doświadczenie z laserem 2RT, który w naszych rękach zatrzymuje postęp zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. Nie zwlekaj z podjęciem terapii, im szybciej ona się rozpocznie, tym lepszy efekt uda się osiągnąć.

Te osoby już nam zaufały

 • Urszula Radwanska, tenisistka

  Składam podziękowania Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc okulistyczną, która pozwoliła mi grać w tenisa bez okularów i soczewek.

  Urszula Radwańska

 • Kamil Majchrzak, tenisista

  Nareszcie widzę na korcie bez korekcji. Voigt Klinika Oka zlikwidowała moją wadę wzroku w 24 godziny. Niesamowite!!!!

  Kamil Majchrzak

  Czołowy tenisista polski, w pierwszej setce światowej

 • Stanisław Karpiel Bułecka, wokalista zespołu Future Folk

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc dla moich oczu. Powodzenia w nowej klinice.

  Stanisław Karpiel-Bułecka

 • Snowboardzistka Weronika Biela ze specjalistą optometrystą Piotrem Voigtem

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za uratowanie mojego wzroku i tym samym za umożliwienie mi kontynuowania kariery sportowej i udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChangu w 2018 roku.

  Weronika Biela

 • Jerzy Janowicz i Marta Domachowska, tenisiści

  Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Voigta za perfekcyjne wykonanie korekcji naszych wad wzroku. Życzymy pomyślności w nowej klinice.

  Jerzy Janowicz i Marta Domachowska

 • Wojciech Chmielewski

  Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą wizyte w Waszej klinice, szczególnie za miłą atmosferę, szybkość wizyty, a przede wszystkim za profesjonalizm.

  Wojciech Chmielewski