Rozległa siatka pęknięć na grubym szkle

Likwidacja blizn rogówkowych

Usuwanie blizn rogówki to zabieg przeznaczony dla pacjentów, których rogówka została uszkodzona na skutek urazów mechanicznych (np. usuwania ciał obcych), zapalenia, zwyrodnienia lub dystrofii, w wyniku których powstały blizny. Blizny rogówki, w zależności od ich wielkości i umiejscowienia, mogą w znacznym stopniu ograniczać widzenie i bezpośrednio wpływać na komfort życia pacjentów.

 Aktualnie najbezpieczniejszą i najbardziej efektywną metodą likwidacji blizn rogówkowych jest ich usuwanie laserowe, w trakcie zabiegu PTK (Photo Therapeutic Keratectomy).

UMÓW SIĘ NA ZABIEG I ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Laserowe usuwanie blizn rogówki 

Dzięki najnowszej technologii laserowej możliwe jest usuwanie blizn rogówkowych wszelkiego rodzaju. Przede wszystkim usuwane są blizny centralne, które w znacznym stopniu upośledzają ostrość widzenia, ale zabieg można też przeprowadzić na bliznach peryferyjnych. Skuteczność usuwania blizn za pomocą lasera excimerowego (zabieg PTK) jest zależna od ich głębokości i wielkości.

Kwalifikacja pacjenta do zabiegu usuwania blizn rogówkowych odbywa się zawsze na podstawie badania okulistycznego. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa kilka minut. Jest zupełnie bezbolesny.

Wykonując zabiegi laserowej korekcji wzroku w Voigt Klinika Oka zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa dla prawidłowego funkcjonowania oka.

Przeczytaj także:

 • Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt widziana przez bulaj w drzwiach

  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi cenami. Kontakt telefoniczny pozwoli na przedstawienie wszystkich szczegółów cennika.

  Cennik

  Sala zabiegowa Kliniki okulistycznej Voigt widziana przez bulaj w drzwiach
 • Specjalista biomechaniki rogówki Piotr Voigt w swoim gabinecie w Klinice okulistycznej Voigt

  Jakie możliwości w okulistyce daje użycie super lasera? Jakie wady można korygować nowoczesnymi metodami?

  Nowoczesna korekcja wzroku

  Specjalista biomechaniki rogówki Piotr Voigt w swoim gabinecie w Klinice okulistycznej Voigt

  Korekcja wzroku jeszcze niedawno obejmowała przede wszystkim noszenie przez pacjenta odpowiednich okularów oraz soczewek kontaktowych. W ostatnich latach alternatywą dla tych metod stała się jednak laserowa chirurgia refrakcyjna rogówki oraz soczewki.

Te osoby już nam zaufały

 • Urszula Radwanska, tenisistka

  Składam podziękowania Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc okulistyczną, która pozwoliła mi grać w tenisa bez okularów i soczewek.

  Urszula Radwańska

 • Kamil Majchrzak, tenisista

  Nareszcie widzę na korcie bez korekcji. Voigt Klinika Oka zlikwidowała moją wadę wzroku w 24 godziny. Niesamowite!!!!

  Kamil Majchrzak

  Czołowy tenisista polski, w pierwszej setce światowej

 • Stanisław Karpiel Bułecka, wokalista zespołu Future Folk

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za profesjonalną pomoc dla moich oczu. Powodzenia w nowej klinice.

  Stanisław Karpiel-Bułecka

 • Snowboardzistka Weronika Biela ze specjalistą optometrystą Piotrem Voigtem

  Dziękuję Panu Piotrowi Voigtowi za uratowanie mojego wzroku i tym samym za umożliwienie mi kontynuowania kariery sportowej i udział w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChangu w 2018 roku.

  Weronika Biela

 • Jerzy Janowicz i Marta Domachowska, tenisiści

  Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Voigta za perfekcyjne wykonanie korekcji naszych wad wzroku. Życzymy pomyślności w nowej klinice.

  Jerzy Janowicz i Marta Domachowska

 • Wojciech Chmielewski

  Chciałbym serdecznie podziękować za wspaniałą wizyte w Waszej klinice, szczególnie za miłą atmosferę, szybkość wizyty, a przede wszystkim za profesjonalizm.

  Wojciech Chmielewski

 • Wszystko przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze. Zabieg odbył się w komfortowych warunkach, przy muzyce i rozmowie z zespołem. Wszystko zostało przeprowadzone z pełnym profesjonalizmem.

  Natan Węgrzycki Szymczyk